Σκωτία

Τον χαβά της η Αμπερντίν…

Τρένο συνεχίζει στην έδρα της η απίθανη Αμπερντίν, επικρατώντας 1-0 της Χαρτς -του βασικού για 74 λεπτά Αλέξανδρου Τζιόλη. Άνετη «τεσσάρα» για Ρέιντζερς.

Δεν σταματάει πουθενά η Αμπερντίν!

Η ομάδα του σκωτσέζικου Βορρά συνέχισε… τρένο στο ''Pittodrie Stadium'', καθώς επικράτησε και της Χαρτς με σκορ 2-0! Έτσι, έφτασε τα… 11 τρίποντα στο «κάστρο» της, διατηρώντας το αήττητο (έχει και τρεις ισοπαλίες).

Τα γκολ για τους γηπεδούχους, που τελείωσαν με δέκα, λόγω αποβολής του Στόκλεϊ στο 89', πέτυχαν ο Λόγκαν (21') και Χέις (60'). Βασικός για 74 λεπτά αγωνίστηκε ο Αλέξανδρος Τζιόλης με τους φιλοξενούμενους.

Μετά και από αυτήν τη νίκη, η Αμπερντίν δύσκολα θα χάσει τη δεύτερη θέση, καθώς η Ρέιντζερς είναι στο -8. Οι «προτεστάντες» επικράτησαν άνετα, 4-0 της Χάμιλτον.