Copa America

Ξέσπασαν στην Κόστα Ρίκα οι ΗΠΑ (video)

Την πρώτη τους νίκη στο επετειακό Κόπα Αμέρικα σημείωσαν οι ΗΠΑ, καθώς επικράτησαν με το εμφατικό 4-0 της Κόστα Ρίκα.

Μετά την ήττα στην πρεμιέρα του επετειακού Κόπα Αμέρικα, οι ΗΠΑ πέτυχαν την πρώτη τους νίκη στη 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου της διοργάνωσης, επικρατώντας με σκορ 4-0 της Κόστα Ρίκα.

Τα σκορ της αναμέτρησης πέτυχαν ο Ντέμπσεϊ στο 9’, καθώς ευστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε ο Γουντ. Το 2-0 έκανε στο 37’ ο Τζόουνς και το 3-0 έκανε πέντε λεπτά αργότερα ο Γουντ. Στην επανάληψη, δεν άλλαξε κάτι και η ομάδα του Γιούργκεν Κλίνσμαν διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 87’.