Ιταλία

Ξέρανε τη Φιορεντίνα στο 90'+5' η Λάτσιο με ηγέτη Ιμόμπιλε!

Με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ιμόμπιλε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Λάτσιο επικράτησε 1-0 της Φιορεντίνα στο «Ολίμπικο», στο ματς που έριξε την αυλαία της 10ης αγωνιστικής της Serie A!

«Ξέρανε» τη Φιορεντίνα στα... χασομέρια η Λάτσιο!

Με «χρυσό» σκόρερ τον αρχηγό και ηγέτη της, Τσίρο Ιμόμπιλε, η Λάτσιο λύγισε δύσκολα τους «βιόλα» στο «Ολίμπικο» με σκορ 1-0, σε μια αναμέτρηση με την οποία έπεσε η αυλαία της 10ης αγωνιστικής της Serie A!

Σε ένα παιχνίδι που... ξεχείλιζε από ένταση και πάθος - ενδεικτικό είναι πως βγήκαν συνολικά 7 κίτρινες κάρτες - , οι «λατσιάλι» ήταν εκείνοι που χαμογέλασαν στο φινάλε, χάρη στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ιταλού φορ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με τη νίκη αυτή, η Λάτσιο ανέβηκε στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα και τους 16 πόντους, φτάνοντας τα τρία συνεχόμενα τρίποντα στο πρωτάθλημα, την ίδια ώρα όπου η Φιορεντίνα υπέστη τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα της, μένοντας στους 17 βαθμούς.