Σκωτία

Το χαμένο πέναλτι του Γιακουμάκη στο ματς με τη Λίβινγκστον

Η συμμετοχή του Γιώργου Γιακουμάκη στην εκτός έδρας αναμέτρηση της Σέλτικ με την Λίβινγκστον συνοδεύτηκε από χαμένο πέναλτι στο 83ο λεπτό.

Ο Γιώργος Γιακουμάκης μπορεί να μην αγωνίστηκε ως βασικός στην εκτός έδρας αναμέτρηση της Σέλτικ απέναντι στη Λίβινγκστον, ωστόσο άφησε στον Έλληνα στράικερ μια... πικρή γεύση, παρά το νικηφόρο 4-0 της ομάδας του.

Ο Έλληνας στράικερ πέρασε ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο στο 80' και τρία λεπτά αργότερα ανέλαβε να εκτελέσει πέναλτι που κέρδισε η Σέλτικ στέλνοντας την μπάλα στο αριστερό δοκάρι των γηπεδούχων και χάνοντας έτσι την ευκαιρία να γράψει και το δικό του όνομα στον πίνακα τον σκόρερ.

Θυμίζουμε ότι ο Γιακουμάκης έχει σημειώσει τη φετινή σεζόν 8 τέρματα σε όλες τις διοργανώσεις, εκ των οποίων τα 6 στο πρωτάθλημα Σκωτίας.