Σκωτία

Τριάρα στη Λίβινγκστον και παρέμεινε πρώτη η Σέλτικ

Στην κορυφή της βαθμολογίας του πρωταθλήματος Σκωτίας παρέμεινε η Σέλτικ η οποία πέρασε με 3-1 από την έδρα της Λίβινγκστον.

Στην κορυφή της βαθμολογίας του πρωταθλήματος Σκωτίας παρέμεινε η Σέλτικ η οποία πέρασε με 3-1 από την έδρα της Λίβινγκστον. Η νίκη αυτή τη διατήρησε στην πρώτη θέση με τρεις βαθμούς περισσότερους από την μεγάλη της αντίπαλο τη Ρέιντζερς.

Στο 15ο λεπτό ο ΜακΓκρέγκορ αστόχησε σε πέναλτι σε μια μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ, κάτι που έγινε τελικά στο 17ο λεπτό με τον Μαέντα. Στο 46ο λεπτό ο Ντέβλιν με αυτογκόλ έδωσε στους φιλοξενούμενους το προβάδισμα με 2-0 γκολ. Στο 55ο λεπτό ο Φόρεστ έκανε το 3-0, με τον Σίνι να μειώνει στο 3-1 στο αμέσως επόμενο λεπτό.