Αγγλία

Επέστρεψε στις νίκες με τριάρα η Λιντς

Ιδανική επιστροφή στις νίκες για τη Λιντς που επικράτησε 3-0 της Σαουθάμπτον σε εξ αναβολής ματς για τη 18η αγωνιστική.

Μετά από δύο σερί ματς δίχως νίκη, η Λιντς επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα επικρατώντας άνετα 3-0 της Σαουθάμπτον σε εξ αναβολής ματς για την 18η αγωνιστική της Premier League.

Η ομάδα του Μπιέλσα, ήταν ανώτερη στην επανάληψη και κατάφερε να ανοίξει το σκορ νωρίς-νωρίς στο δεύτερο μέρος με τον Μπάμφορντ στο 47ο λεπτό να κάνει το 1-0 ανοίγοντας τον δρόμο προς τη νίκη.

Ο Ντάλας στο 78ο και ο Ραφίνια στο 84ο λεπτό, σφράγισαν τη νίκη για τους γηπεδούχους που με 35 βαθμούς φιγουράρουν στην πρώτη δεκάδα της βαθμολογίας.