Γαλλία

Νίκησε (και) τη Μετς και συνεχίζει ακάθεκτο το τρένο της Λιλ!

Η Λιλ συνεχίζει την εξαιρετική της πορεία τη φετινή σεζόν, αφού επικράτησε με 2-0 της Μετς και βρέθηκε στην τετράδα του βαθμολογικού πίνακα.

Συνεχίζει την εντυπωσιακή της πορεία η ακάθεκτη Λιλ!

Οι «λιλουά» επικράτησαν με 2-0 της Μετς στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Ligue 1, σε ένα παιχνίδι που βρήκαν και τα δυο τέρματα τους στο διάστημα των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους (!) και έφτασαν απόλυτα δίκαια με βάση την εικόνα του ματς στους τρεις βαθμούς της νίκης.

Έτσι, το σύνολο του Πάουλο Φονσέκα πέτυχε την τρίτη συνεχόμενη νίκη της σε Γαλλία και Ευρώπη, ενώ μετράει ένα αήττητο σερί 12 παιχνιδιών (επτά νίκες, πέντε ισοπαλίες), με τελευταία ήττα στις 26 Σεπτεμβρίου!

Στα του αγώνα, στο 45+2’ ο Γιαζιτζί έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του και τέσσερα λεπτά αργότερα (45+6') ο Ντέιβιντ με εκτέλεση πέναλτι σημείωσε το 2-0, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.