Γαλλία

«Χαστούκι» με ανατροπή της Λοριάν στη Σεντ Ετιέν!

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Λοριεντέ, η Λοριάν έκανε την ανατροπή και νίκησε 2-1 τη Σεντ Ετιέν!

Στην… πίεση ξανά η Σεντ Ετιέν!

Με σπουδαία ανατροπή και πρωταγωνιστή τον Λοριεντέ, η Λοριάν νίκησε 2-1 τους «Στεφανουά» και πήρε βαθιά βαθμολογική «ανάσα», καθώς ανέβηκε στους 26 πόντους και ξέφυγε από την «επικίνδυνη ζώνη».

Η Σεντ Ετιέν, όπου έπαιξε όλο το 90λεπτο ο Σισέ του Ολυμπιακού, προηγήθηκε με τον Μουκουντί στο 14’. Ωστόσο, στο 66’ με μία άπιαστη και πανέμορφη εκτέλεση φάουλ, ο Λοριεντέ ισοφάρισε, ενώ ο ίδιος 20 λεπτά αργότερα χάρισε το «τρίποντο» στην ομάδα του. Από την άλλη, οι «Στεφανουά» έμειναν στους 30 βαθμούς.

Η ισοφάριση της Λοριάν:

Μεγάλη… χάρη στη Λοριάν έκαναν Νιμ και Ναντ που έμειναν στο 1-1, καθώς η πρώτη πήγε στους 25 βαθμούς, ενώ τα «καναρίνια» στους 24β.

Από ‘κει και πέρα, η Λανς πήρε τον βαθμό (2-2) απέναντι στη Λοριάν χάρη σε τέρμα του Καλιμουεντό στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τέλος, στο 0-0 έμειναν Ρεμς και Μονπελιέ.