Σκωτία

Λυτρωτής Μορέλος για τη Ρέιντζερς

Επιστροφή στις νίκες για τη Ρέιντζερς, που επικράτησε 2-1 εκτός έδρας της Σεντ Τζόνστον και παραμένει στη κυνήγι της πρωτοπόρου Σέλτικ. Πρωταγωνιστής ήταν ο Μορέλος, που πέτυχε και τα δύο τέρματα.

Με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο, η Ρέιντζερς πέρασε από την έδρα της Σεντ Τζόνστον με σκορ 2-1, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της σκοτσέζικης Πρέμιερ Λιγκ. Οι «διαμαρτυρόμενοι» επέστρεψαν στις επιτυχίες και μάλιστα με ανατροπή, παραμένοντας στο κυνήγι της πρωτοπόρου Σέλτικ, η οποία έχει έναν βαθμό περισσότερο, αλλά και ένα ματς λιγότερο.

Οι «Άγιοι», κόντρα στη ροή του αγώνα, κατάφεραν να προηγηθούν με τον Κένεντι, που σκόραρε στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη, ανέλαβε δράση ο Μορέλος. Με δύο προσωπικά τέρματα στο 66’ και στο 88’ αρχικά ισοφάρισε και εν συνεχεία έδωσε στην ομάδα του τη νίκη και τους τρεις πολύτιμους βαθμούς στην μάχη για την κατάκτηση του πρωταθλήματος