Κύπρος

Με το... δεξί ΑΠΟΕΛ και Απόλλων

ΑΠΟΕΛ και Απόλλων Λεμεσού ξεκίνησαν με τρίποντο την χρονιά καθώς σήμερα έδωσαν τις πρώτες τους υποχρεώσεις για το πρωτάθλημα, λόγω των ευρωπαϊκών τους αγώνων.

Με το... δεξί μπήκαν στο πρωτάθλημα Κύπρου ο ΑΠΟΕΛ και ο Απόλλων Λεμεσού καθώς σήμερα έδωσαν τις πρώτες τους υποχρεώσεις για το πρωτάθλημα, λόγω των ευρωπαϊκών τους αγώνων.

Ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε με 3-0 της ΑΕ Λεμεσού με τον Σόουζα να ανοίγει το σκορ στο ξεκίνημα του αγώνα και τον Μιχαΐλοβιτς να δίνει... αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του, λίγο πριν το φινάλε του 45λεπτου. Για να έρθει ο Πάβλοβιτς στο 75ο λεπτό και να διαμορφώσει το τελικό σκορ για τους πρωταθλητές Κύπρου.

Πρώτη νίκη και για τον Απόλλωνα Λεμεσού που τα βρήκε... σκούρα κόντρα στην Πάγο αλλά τη λύγισε με 3-2. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Τόρες στο 14’ αλλά ο Ζελάγια απάντησε άμεσα για την ομάδα του. Παρόλα αυτά η Πάφος πήρε εκ νέου προβάδισμα με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Τόρες αλλά ο Γιαννιώτας έφερε το ματς στα ίσα στο 66ο λεπτό. Και ο Ζελάγια με το δεύτερο γκολ του στο ματς, ολοκλήρωσε την ανατροπή για τους γηπεδούχους.