Γαλλία

Τα κατάφερε με… άγχος η Μονακό!

Με δύο γκολ στο τελευταίο 15λεπτο του ματς και με χαμένο πέναλτι στο 30’, η Μονακό κατάφερε να νικήσει 2-0 τη μαχητική Μπρεστ.

Αρκετά… ζόρια έβαλε η Μπρεστ στη Μονακό, αλλά τελικά κατάφερε να κάμψει την αντίστασή στο τέλος και να νικήσει 2-0, ανεβαίνοντας στους 55 βαθμούς και στην τρίτη θέση μαζί με τη Λιόν (που έχει ένα ματς λιγότερο).

Εκείνος που… ξεκλείδωσε την άμυνα της ομάδας της Βρετάνης ήταν ο Γιόβετιτς στο 76’, με τον Φόλαντ στο 90’ να αποβάλει εντελώς το άγχος, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Μάλιστα, οι Μονεγάσκοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να πάρουν το προβάδισμα από το 30ο λεπτό, αλλά ο Μπεν Γεντέρ αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι.

Στον αντίποδα, με την ήττα αυτή η Μπρεστ παρέμεινε στους 31 βαθμούς.