Γαλλία

«Έμφραγμα» για Μονακό στις καθυστερήσεις!

Θύμα έκπληξης έπεσε η Μονακό, καθώς ηττήθηκε 2-1 μέσα στο Πριγκιπάτο από τη Ρεμς, η οποία έκανε την ανατροπή στις καθυστερήσεις!

Έδαφος για τις θέσεις της Ευρώπης έχασε η Μονακό!

Οι Μονεγάσκοι γνώρισαν την εντός έδρας ήττα 2-1 από τη Ρεμς, η οποία από την άλλη έκανε σημαντικό βήμα για την παραμονή.

Μετά το πρώτο ημίχρονο που έληξε χωρίς σκορ, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μπεν Γεντέρ στο 55’. Οι φιλοξενούμενοι δεν… πτοήθηκαν και πιέζοντας, ισοφάρισαν με αυτογκόλ του Φόλαντ στο 84’. Ωστόσο, η Ρεμς συνέχισε το ίδιο και… επιβραβεύτηκε με τον Εμπουκού να ολοκληρώνει την ανατροπή και να δίνει τη νίκη, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Από ‘κει και πέρα, η Ναντ έμεινε στο 0-0 με τη Μετς, ενώ ζόρικα τα πράγματα με την Μπορντό, η οποία παρέμεινε εντός της «επικίνδυνης ζώνης» με το 1-1 στην έδρα της Κλερμόν.

Τέλος, με «διπλά» συνέχισαν οι Λανς και Λοριάν, επικρατώντας 2-1 και 1-0 στην έδρα των Ανζέ και Μπρεστ αντίστοιχα.