Πορτογαλία

Ανέβηκε στην 5η θέση η Πάσος Φερέιρα

Σπουδαία νίκη για την Πάσος Φερέιρα απέναντι στην Μπελενένσες με σκορ 2-0, και τρίποντο που την ανεβάζει στην 5η θέση. Νίκη ανάσα για τη Φαρένσε 3-1 τη Ζιλ Βισέντε.

Την εξαιρετική της πορεία στο φετινό πρωτάθλημα συνέχισε η Πάσος Φερέιρα που επικράτησε 2-0 της Μπελενένσες και με τη νίκη αυτή ξεπέρασε την Γκιμαράες για να σκαρφαλώσει στην 5η θέση του πορτογαλικού πρωταθλήματος. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης, σημείωσε ο Μπρούνο Κόστα με τη νικήτρια να μένει αήττητη για 4ο σερί αγώνα πρωταθλήματος. Το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Ντιαμπί στο 90+2’.

Σε ματς που έγινε νωρίς το απόγευμα η Φαρένσε πέτυχε νίκη ανάσα απέναντι στην Ζιλ Βισέντε με σκορ 3-1, αφού πριν συμπληρωθεί το πρώτο τέταρτο είχε σκοράρει δύο φορές με τους Στοϊλίκοβιτς στο 10ο λεπτό και Λίκα στο 15ο. Ο Λουρενσί έκανε στο 29’ το 2-1 για τους φιλοξενούμενους. Η Φαρένσε έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές, αλλά κατάφερε με τον Ισιντόρο να κλειδώσει το ματς στο 84ο λεπτό.