Πορτογαλία

Το έπαιξε ακατάδεκτη, αλλά δέχτηκε το «δώρο» της Πόρτο η Μπενφίκα

Έστω και αν «έπαιξε με τη φωτιά»ν στα τελευταία λεπτά, η Μπενφίκα νίκησε 3-2 στο «Ντα Λουζ» τη Φαρένσε για την τρίτη αγωνιστική της Primeira Lega και έκανε το απόλυτο, που την έφερε στην κορυφή.

Η Μπενφίκα νίκησε στο «Ντα Λουζ» δύσκολα 3-2 τη νεοφώτιστη στην Primeira Lega, Φαρένσε, για την τρίτη αγωνιστική του πορτογαλικού πρωταθλήματος, έκανε το απόλυτο και ανέβηκε μόνη της στην κορυφή, εκμεταλλευόμενη και την ήττα «σοκ» της Πόρτο το Σάββατο από τη Μαρίτιμο.

Από την πλευρά τους, οι φιλοξενούμενοι έμειναν σταθερά στην τελευταία θέση και χωρίς πόντο.

Ο Πίτσι έκανε το 1-0 για τους «αετούς», ο Λούκα στο 54΄ισοφάρισε για τη Φαρένσε, ο Σεφέροβιτς έκανε το 3-1 για να μειώσει στις καθυστερήσεις ο Πάτρικ. Ο Οδυσσέας Βλαχοδήμος ήταν εξαιρετικός και έπιασε πέναλτι των αντιπάλων που εκτελέστηκε δύο φορές στο 52'.