Σκόραρε δύο γκολ σε αγώνα μετά από έξι χρόνια ο Μπερνάρ!

Ο Μπερνάρ σκόραρε δύο φορές στο ίδιο παιχνίδι για πρώτη φορά από τις 17 Οκτωβρίου του 2017, όταν το είχε κάνει με τη φανέλα της Σαχτάρ Ντόνετσκ!

Ένα ματς που... δεν συνηθίζει κάνει κόντρα στον Παναιτωλικό ο Μπερνάρ!

Ο Βραζιλιάνος άνοιξε το σκορ για την ομάδα του στο 12' και έκανε το 2-0 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, πετυχαίνοντας μία σπάνια για τον ίδιο «ντοπιέτα»!

Τόσο σπάνια, μάλιστα, που ήταν η πρώτη του μετά από 6 χρόνια! Πράγματι, η τελευταία φορά που ο Μπερνάρ σκόραρε δύο γκολ στο ίδιο ματς, ήταν τις 17 Οκτώβρη του 2017, όταν φορούσε τη φανέλα της Σαχτάρ Ντόνετσκ!

Η ουκρανική ομάδα τέθηκε τότε αντιμέτωπη με τη Φέγενορντ στην Ολλανδία για τους ομίλους του Champions League, και ο Βραζιλιάνος σκόραρε μία φορά με σουτ και μία με κεφαλιά, ολοκληρώνοντας τη νίκη-ανατροπή της ομάδας του με σκορ 2-1! Για την ιστορία, η Σαχτάρ προκρίθηκε τότε από τους ομίλους, και αποκλείστηκε στη φάση των «16» από τη Ρόμα.