Ισπανία

Έσπασε το «ρόδι» η Μπιλμπάο

Την πρώτη νίκη της στην φετινή La Liga πέτυχε η Μπιλμπάο επικρατώντας με 2-0 της Λεβάντε σε ματς για την 6η αγωνιστική.

Επιτέλους χαμόγελα για την Αθλέτικ Μπιλμπάο η οποία χρειάστηκε να περιμένει την 6η αγωνιστική (έχοντας πάντως 5 ματς) για να πανηγυρίσει μια νίκη.

Οι Βάσκοι βέβαια είχαν την τύχη βέβαια να βρουν απέναντί τους την απογοητευτική φέτος Λεβάντε και δεν έχασαν την ευκαιρία που παρουσιάστηκε μπροστά τους για ένα νέο ξεκίνημα.

Ωστόσο χρειάστηκε να περιμένουν 68’ λεπτά μέχρι την στιγμή που ο Μπερενγκέρ (ο οποίος αποκτήθηκε το καλοκαίρι) άνοιξε το σκορ, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Ινιάκι Γουίλιαμς διαμόρφωσε το τελικό 2-0.