Πορτογαλία

Τεσσάρα και τετράδα η Μπράγκα

Με «ξεσπάσματα», η Μπράγκα νίκησε 4-1 τη Βιζέλα στο «Μονουμεντάλ» για τη 12η αγωνιστική της Primeira Liga και βρέθηκε ξανά στην τέταρτη θέση.

Η Μπράγκα σάρωσε 4-1 τη Βιζέλα στο «Μονουμεντάλ» για τη 12η αγωνιστική της Primeira Liga και βρέθηκε ξανά στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας και στο +1 από την πέμπτη Εστορίλ, μετά την «γκέλα» της τελευταίας με την ουραγό Σάντα Κλάρα, παραμένοντας, πάντως, πολύ πίσω από την πρώτη τριάδα.

Από την πλευρά τους, οι νεοφώτιστοι έμειναν οριακά στο +1 από τις θέσεις των πλέι άουτ.

Οι φιναλίστ του Europa League του 2011 έφτασαν στο 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με τα γκολ του Ρικάρντο Ορτα στο 27’ και στο 45’ με πέναλτι. Στην επανάληψη, ο Ραούλ έκανε το 3-0 στο 57’, μείωσε ο Κουάο στο 72΄για να διαμορφώσει το τελικό σκορ στο 93΄ο Ρουίθ.