Πορτογαλία

Ξέσπασε με τεσσάρα στην Μποαβίστα η Μπράγκα

Η Μπράγκα επέστρεψε στις νίκες με εκκωφαντικό τρόπο σκορπίζοντας στους... τέσσερις ανέμους την Μποαβίστα (4-1) για την 6η αγωνιστική της Liga Portugal.

Σκόρπισε την Μποαβίστα και δήλωσε «παρούσα» η Μπράγκα! Η ομάδα του Αρτούρ Ζόρζε, επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας με το εμφατικό 4-1 για την 6η αγωνιστική της Liga Nos και μείωσε τη διαφορά της από την τετράδα στους τρεις βαθμούς.

Απίθανη εμφάνιση από τον Όρτα, που σκόραρε δύο φορές και κέρδισε πέναλτι, γκολ και από τον Αλ Μουσράτι, που επέστρεψε στην αγωνιστική δράση.

Ο Ρικάρντο Όρτα άνοιξε στο 19' το σκορ από ασίστ του Γκόμες, με τον Μοράις, να ισοφαρζει στο 26' για την Μποαβίστα. Έντεκα λεπτά αργότερα, ο Μπανζά έβαλε ξανά σε θέση οδηγού την Μπράγκα η οποία πήγε στο ημίχρονο με το 2-1 υπέρ της.

Στο 54' ο Αλ Μουσράτι, ευστόχησε σε πέναλτι για το 3-1, με τον Όρτα να κάνει το τελικό 4-1 στο 57' για τους «αρσεναλίστας».