Γαλλία

Πέρασε και από τη Βρετάνη η Μονακό και ανέβηκε δεύτερη!

Χωρίς να προβληματιστεί ιδιαίτερα και πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, η Μονακό νίκησε 2-0 την Μπρεστ και ανέβηκε στη δεύτερη θέση.

Την ανοδική της πορεία επιβεβαίωσε και στη Βρετάνη η Μονακό.

Η ομάδα του Πριγκιπάτου κυριάρχησε στην έδρα της Μπρεστ και νικώντας 2-0, ανέβηκε στη δεύτερη θέση και τους 55 βαθμούς. Αντίθετα, οι γηπεδούχοι έμειναν στους 53β.

Αυτή, ήταν η τρίτη σερί νίκη για τους Μονεγάσκους, η οποία ολοκλήρωσε το ματς με εννιά παίκτες, καθώς αποβλήθηκαν με απευθείας κόκκινη κάρτα οι Μπεν Σεγκίρ (90+2') και Σινγκό (90+6').

Ο Ζακάρια άνοιξε το σκορ στο 40ο λεπτό, ενώ στην αρχή του δεύτερου μέρους (48’) ο Μιναμίνο έκανε το 2-0.