Μουντιάλ 2022

Στα σχοινιά το Βέλγιο: Απευθείας φαουλάρα… καρμπόν από το Μαρόκο και αυτήν τη φορά μετρά!

Δείτε την υπέροχη απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαμπίρι, ο οποίος στο 73' άνοιξε το σκορ για το Μαρόκο κόντρα στο Βέλγιο.

Αυτή τη φορά μετρά και το Μαρόκο παίρνει προβάδισμα! Η ομάδα του Ουαλίντ Ρεγραγκί έγραψε το 1-0 στο 73ο λεπτό της αναμέτρησης με το Βέλγιο, με τον Σαμπίρι να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με τρομερή απευθείας εκτέλεση φάουλ από δύσκολη γωνία.

Μάλιστα, ο νεοεισελθών άσος (είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο πέντε λεπτά νωρίτερα), σκόραρε με τον ίδιο τρόπο -αλλά από την απέναντι πλευρά- όπως ο Ζίγιες στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρος, όταν το τέρμα του ακυρώθηκε μέσω VAR. Να σημειωθεί ότι και στις δύο φάσεις ήταν μέσα ο Σαΐς, αλλά στη δεύτερη περίπτωση δεν υποδείχθηκε οφσάιντ.