Oλλανδία

Aσίστ ο Δουβίκας στο 2-2 της Ουτρέχτης με Ναϊμέγκεν

Ο Τάσος Δουβίκας σέρβιρε ΚΑΙ τα δύο γκολ της Ουτρέχτης στο 2-2 με την Ναϊμέγκεν για την 25η αγωνιστική.

Μπορεί αυτή τη φορά να μην βρήκε δίχτυα, ωστόσο ο Τάσος Δουβίκας είχε μεγάλη συμβολή στον βαθμό που απέσπασε η Ουτρέχτη στην έδρα της Ναϊμέγκεν με 2-2 για την 25η αγωνιστική της Eredivisie.

Ο Ντιμάτα (31' και 48') έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην οικοδέσποινα στο πρώτο ημίχρονο, πριν η Ουτρέχτη στην επανάληψη μειώσει πρώτα (63') με τον Μποστ από φάση που ξεκίνησε ο διεθνής φορ και ισοφαρίσει τέσσερα λεπτά αργότερα (67') με τον Μπουσάιντ από υπέροχη ασίστ-πάρε βάλε του Δουβίκα.

Εκτός από τον 23χρονο φορ, που μετρά 12 γκολ στο πρωτάθλημα, σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης αγωνίστηκε επίσης με την Ουτρέχτη και ο Έλληνας τερματοφύλακας Βασίλης Μπάρκας.