Oλλανδία

«Καθάρισε» στο δεύτερο ημίχρονο η Ναϊμέγκεν

Σε ένα εντυπωσιακό ματς, η Ναϊμέγκεν νίκησε 5-3 τη Ρόντα και προκρίθηκε στον δεύτερο γύρο του ολλανδικού Κυπέλλου.

Σε ένα καταπληκτικό ματς με ημίχρονο 3-3, η Ναϊμέγκεν νίκησε εντός έδρας στο τελευταίο δεκάλεπτο 5-3 τη Ρόντα Κερκράντε της δεύτερης κατηγορίας για τον πρώτο γύρο του Κυπέλλου Ολλανδίας και προκρίθηκε στον δεύτερο γύρο του δεύτερου τη τάξει θεσμού, περιμένοντας τον επόμενο αντίπαλο.

Ο Κουάισα έκανε το 0-1 στο 7’, ο Γκονσάλες στο 9’, ο Μάτσον στο 22’ κι ο Φαν Ρόοχι στο 24’ έκαναν αρχικά την ανατροπή, όμως στο 37’ ο Κουάισα μείωσε 3-2, για να ισοφαρίσει στο 42’ ο Ντίντεν. Τελικά, στο 80’ ο Γκονσάλες και στο 86’ ο Χόεντεμακερς έδωσαν την πρόκριση στη NEC.