Ιταλία

Νέα ήττα για Βερόνα – Βυθίζεται στη... Serie B!

Σε ακόμη πιο δεινή θέση βαθμολογικά η Βερόνα η οποία γνώρισε την ήττα 3-1 εκτός έδρας από την Τζένοα.

Ήθελε νίκη για να αναπτερώσει τις ελπίδες της για παραμονή... Δεν τα κατάφερε. Απέναντι στη Τζένοα η Βερόνα γνώρισε την ήττα 3-1 εκτός έδρας με αποτέλεσμα να βυθιστεί ακόμη περισσότερο στον βαθμολογικό πίνακα της Serie A.

Βρίσκεται στην προτελευταία θέση με έξι βαθμούς λιγότερους από την Σπαλ έχοντας ακόμη άλλες τέσσερις αγωνιστικές για το τέλος.

Η Τζένοα σήμερα έβαλε δύσκολα για την Βερονα από την αρχή του αγώνα. Μόλις στο 7ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Μαδέιρος. Οι φιλοξενούμενοι έψαχναν την ισοφάριση και το πέτυχαν αλλά πιο καθυστερημένα απ’ όσο θα ήθελε, στο 65ο λεπτό με πέναλτι του Ρομούλο.

Οι γηπεδούχοι, αν και δεν είχαν κίνητρο για να πιεστούν για τη νίκη κατάφεραν να πάρουν και πάλι το προβάδισμα στο σκορ και μάλιστα πετυχαίνοντας δύο γκολ μέχρι το τέλος να πανηγυρίσουν άλλους τρεις βαθμούς. Στο 78ο λεπτό ο Μπέσα έκανε το 2-1 και τέλος ο Πάντεφ στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 3-1.