Σκωτία

Νέα νίκη για τη Σέλτικ

Η Σέλτικ επικράτησε 2-0 της Ρος Κάουντι και παρέμεινε στην πρώτη θέση με έξι βαθμούς διαφορά από την Ρέιντζερς.

Χωρίς να δυσκολευτεί, η Σέλτικ επικράτησε 2-0 της Ρος Κάουντι και έτσι επανέφερε στους έξι βαθμούς τη διαφορά της από την δεύτερη Ρέιντζερς.

Το παιχνίδι της σήμερα κρίθηκε με ένα γκολ στην αρχή και το τέλος του αγώνα, στο 12ο λεπτό με τον Φουρουχάσι και στο 87ο λεπτό με τον Ζότα,

Στο άλλο ματς που έγινε σήμερα η Χαρτς νίκησε 3-2 εκτός έδρας τη Νταντί Γιουνάιτεντ. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 4ο λεπτό με τον Λεβιτ, οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με δύο γκολ, στο 44’ με τον Μπόις και τον 59ο με τον Γκίνελι. Οι… καρδιές ισοφάρισαν και πάλι σε 2-2 με τον Εντουαρντς, και ο Σιμς στο 83ο λεπτό έδωσε τη νίκη στους φιλοξενούμενους.