Κύπρος

Απέδρασε στο 94’ ο ΑΠΟΕΛ

Με γκολ του Σαχάρ στις καθυστερήσεις, ο ΑΠΟΕΛ απέδρασε από τη Λάρνακα, επικρατώντας 2-1 της Νέας Σαλαμίνας.

Συνέχεια στις νίκες στα πλέι άουτ του κυπριακού πρωταθλήματος έδωσε, έστω και με δραματικό τρόπο, ο ΑΠΟΕΛ. Οι «γαλαζοκίτρινοι» νίκησαν 2-1 τη Νέα Σαλαμίνα στη Λάρνακα, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής.

Έτσι, έφτασαν στους 43 βαθμούς, παραμένοντας στην κορυφή των θέσεων 7-14, ενώ οι ηττημένοι παρέμειναν στους 32 και μόλις στο +1 από τις τέσσερις τελευταίες θέσεις που οδηγούν στη Β’ κατηγορία.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν στο ματς με… φόρα και άνοιξαν το σκορ στο 5’ με δυνατό σουτ του Γκάρνερ, μετά από πάσα του Ντογκαλά. Στο β’ ημίχρονο, οι γηπεδούχοι βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης με τον Βάγκνερ στο 73’ κι εκεί που ετοιμάζονταν να πανηγυρίσουν τον «χρυσό» βαθμό στη μάχη της παραμονής, ήρθε στο 94’ ο Σαχάρ για να δώσει τη νίκη στον ΑΠΟΕΛ με σκορ 2-1.