Κύπρος

Απειλεί για εξάδα η Νέα Σαλαμίνα

Με «ξέσπασμα» στο δεύτερο ημίχρονο, η Νέα Σαλαμίνα νίκησε 2-0 εντός έδρας την Καρμιώτισσα Πολεμιδίων για την έβδομη αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος και πλησίασε την πρώτη εξάδα.

Συνεχίζει την καλή της πορεία η Νέα Σαλαμίνα, η οποία στο δεύτερο ημίχρονο νίκησε 2-0 την Καρμιώτισσα Πολεμιδίων στο ματς που «άνοιξε την αυλαία» της έβδομης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος και βρέθηκε προσωρινά στο -2 από την προνομιούχο εξάδα, περιμένοντας και τα αποτελέσματα του επόμενου τριημέρου κι αφήνοντας τους φιλοξενούμενους στην προτελευταία θέση και χωρίς νίκη ακόμα.

Στο 52’, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Νάρσινγκ ο Μπεχαράνο με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Στο 71’, μετά από αντεπίθεση ο Καρλίτος έκανε την κούρσα κι ο Κονέ έστειλε την μπάλα στον Ντορεγκαράι για το 2-0.

Νέα Σαλαμίνα: Μελίσσας, Σεργίου, Ντάτκοβιτς, Νάρσινγκ, Μιγκελίτο, Ντουρμισάι, Μπεχαράνο, Ντορεγκαράι, Λέουκο, Ντιακιτέ, Κατσιάρης

Καρμιώτισσα: Ανέστης, Μαλόνε, Ντούμπια, Φουρ, Λουκίλι, Τσουκαλάς, Θεοδώρου, Ρόσι, Νιούπορτ, Χριστοφόρου, Κοβάσεβιτς