Το απόλυτο μηδέν ανάμεσα σε Νίκη Βόλου και Επισκοπή

Νίκη και Επισκοπή αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς σκορ στον Βόλο, για 9η αγωνιστική της Football League.

Παρά το γεγονός ότι είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και ήταν σαφώς ανώτερη, η Νίκη Βόλου δεν κατάφερε να ξεπεράσει εντός έδρας το εμπόδιο της Επισκοπής, με τις δύο ομάδες να μένουν ισόπαλες χωρίς σκορ και να παραμένουν χαμηλά στον νότιο όμιλο της Football League.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο ρυθμός ήταν αρκετά υψηλός, με τους Βολιώτες να είναι αυτοί που απείλησαν για πρώτη φορά με τον Τζοβάρα. Στο 19' ο Μέτσε έφτασε κοντά στο 1-0, όμως ούτε αυτός αλλά ούτε και η κεφαλιά του Τζοβάρα στο 27', μπόρεσαν να βρουν στόχο. Η Νίκη ζήτησε πέναλτι ένα λεπτό αργότερα, ενώ στο 37' και στο 42', απείλησε ξανά.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, οι γηπεδούχοι συνέχισαν να κυριαρχούν στον αγωνιστικό χώρο, ενώ ο Μέτσε δεν σταμάτησε να δημιουργεί ευκαιρίες. Ο Στάικος Βεργέτης μετά από μια ώρα ανακάτεψε την... τράπουλα, ενώ η Επισκοπή χρειάστηκε 72' για να κάνει την πρώτη της ευκαιρία. Παρότι Γκονζάλες και Αλιτιάδης έφτασαν μια ανάσα από το γκολ, δεν τα κατάφεραν.