Γενικά

Γκολ για τον Μπιφουμά του ΟΦΗ στην ήττα του Κονγκό από το Νότιο Σουδάν

Ο Τιενβί Μπιφουμά του ΟΦΗ βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στην ήττα του Κονγκό από το Νότιο Σουδάν (1-2) για τα προκριματικά του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής.

Τον δρόμο προς τα δίχτυα στο σημερινό παιχνίδι του Κονγκό για τα προκριματικά του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής βρήκε ο Τιενβί Μπιφουμά του ΟΦΗ, χωρίς ωστόσο να μπορέσει να αποτρέψει την εντός έδρας ήττα από το Νότιο Σουδάν με σκορ 2-1.

Ο 30χρονος μεσοεπιθετικός των Κρητικών που αγωνίστηκε σε όλο ματς, ισοφάρισε προσωρινά στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης, ευστοχώντας από την άσπρη βούλα για το 1-1.

Ωστόσο, το Κονγκό, δεν μπόρεσε να αποτρέψει την ήττα, με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν το νικητήριο γκολ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Όσον αφορά τον Μπιφουμά, αυτό ήταν το 16ο τέρμα του με τη φανέλα της εθνικής του ομάδας σε σύνολο 36 συμμετοχών...