Oλλανδία

Πεντάσφαιρος με γκολάρες ο Άγιαξ

Ο Άγιαξ συνέτριψε τη Φίτεσε με σκορ 5-0 στην τρίτη αγωνιστική του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Τρομερή εμφάνιση έκανε ο Άγιαξ κόντρα στη Φίτεσε, επικρατώντας 5-0 στην τρίτη αγωνιστική της Eredivisie.

Ο Αίαντας εμφανίστηκε… αγριεμένος από την απώλεια βαθμών της περασμένης αγωνιστικής και έδειξε τη δύναμή του στην ομάδα του Άρνεμ.

Το σκορ άνοιξε στο πέμπτο μόλις λεπτό ο Άντονι με τρομερό σουτ, ενώ 32’ ο Αλβάρεζ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά, σε μια φάση που ελέγχθηκε από το VAR πριν ο διαιτητής στείλει τις δύο ομάδες στη σέντρα.

Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Χράβενμπερτς έκανε το 3-0, έπειτα από «κεραυνό» του Άλβαρεζ που σταμάτησε στο δοκάρι.

Ο Χάγιεκ στο 60’ ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 4-0, ενώ το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Κλάασεν στο 67’.