Oλλανδία

Μπήκε αλλαγή και οδήγησε την Τσβόλε στη νίκη με δύο γκολ ο Βέλλιος!

Ο Απόστολος Βέλλιος πέρασε αλλαγή στο 38’ και σκόραρε δις για το εκτός έδρας 4-2 της Τσβόλε ενάντια στην Εξέλσιορ.

Σούπερ εμφάνιση από τον Απόστολο Βέλλιο, που πέρασε ως αλλαγή στο εκτός έδρας ματς της Τσβόλε με την Εξέλσιορ και συνέβαλε τα μέγιστα για τη νίκη, 4-2, της ομάδας του.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μπάας στο 39’, ένα λεπτό αφότου πέρασε στον αγωνιστικό χώρο ο Έλληνας φορ, με τον Ναμλί να ισοφαρίζει στο 47’. Ο Βέλλιος έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του στο 66’, με τον Τάι να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-1 στο 73ο λεπτό.

Στο 81’ ήρθε το δεύτερο τέρμα του Έλληνα επιθετικού, με τον Πάροτ να μειώνει στο τελικό 4-2 τρία λεπτά αργότερα.

Η Τβέντε αντιθέτως, υπέπεσε σε εκτός έδρας γκέλα, 2-2, ενάντια στη Χέρακλες, παρότι προηγήθηκε 2-0 με Ροτς (11’) και Στάιν (32’). Ο Ένχελς μείωσε αρχικά στο 69’, με τον Σόνενμπεργκ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 88’.

Τέλος, Γκόου Αχέντ Ιγκλς και Σπάρτα Ρότερνταμ έμειναν στο 0-0.