Ολυμπιακός-Μίλαν: Άγγιξαν το προβάδισμα οι «ερυθρόλευκοι» με το πλασέ του Παπακανέλλου στο 9'!

Τεράστια στιγμή να ανοίξει το σκορ στον μεγάλο τελικό του Youth League είχε ο Ολυμπιακός μόλις στο 9ο λεπτό επί της Μίλαν!

Τεράστια ευκαιρία να ανοίξει το σκορ με το... καλημέρα του μεγάλου τελικού του Youth League είχε ο Ολυμπιακός!

Συγκεκριμένα, στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης οι «ερυθρόλευκοι» έφτασαν μια... ανάσα από το 1-0 επί της Μίλαν, όταν μετά από γρήγορη ανάπτυξη που ξεκίνησε από την άμυνα, ο Πνευμονίδης «έσπασε» ωραία στην «καρδιά» της ιταλικής άμυνας, εκεί όπου το πλασέ του Παπακανέλλου πέρασε... εκατοστά δίπλα από την εστία του Ραβέιρε!