Κύπρος

Διπλό... κορυφής ενάντια στην Ομόνοια για τον ΑΠΟΕΛ!

Ο ΑΠΟΕΛ χτύπησε δύο φορές στο δεύτερο ημίχρονο και επιβλήθηκε 2-0 της Ομόνοιας, ανεβαίνοντας στην κορυφή της βαθμολογίας.

Επιστροφή στις νίκες και την κορυφή για τον ΑΠΟΕΛ, που επικράτησε 2-0 της Ομόνοιας εκτός έδρας και προσπέρασε την ΑΕΚ Λάρνακας!

Το ντέρμπι της Λευκωσίας κρίθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Ντάλσιο να ανοίγει το σκορ στο 58’ και τον Εφραίμ να σφραγίζει το διπλό στο 82’ – κι ενώ ο Μπεν είχε ακυρωθέν γκολ στο 46’.

Νωρίτερα, Ανόρθωση και ΑΕ Λεμεσού έμειναν στο 1-1, με την πρώτη να μένει και τυπικά εκτός playoffs και τη δεύτερη να χάνει πολύτιμο έδαφος για να τα προλάβει.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με γκολ του Κατσάνικλιτς στο 58ο λεπτό, όμως ο Χριστοφή γλίτωσε την «Κυρία» από την ήττα στο 88’.