Oλλανδία

Καθάρισε από... ημίχρονο Μπάρκα και Δουβίκα ο Άγιαξ

Ο Άγιαξ βρήκε δύο γκολ στο πρώτο μέρος κόντρα στην Ουτρέχτη του βασικού Μπάρκα και του αναπληρωματικού Δουβίκα, επικράτησε 2-0 κα έκανε το 4/4 στο πρωτάθλημα.

Συνεχίζει... απόλυτος ο Άγιαξ! Ο Αίαντας έκανε το 4/4 στην Eredivisie, επικρατώντας αυτή τη φορά με 2-0 στην έδρα της Ουτρέχτης που είχε βασικό τον Βασίλη Μπάρκα και αναπληρωματικό τον Τάσο Δουβίκα, ενώ παραμένει χωρίς νίκη μετά από 4 αγωνιστικές και με μόλις 2 βαθμούς.

Στα του ματς, ο Μπεργκίς μόλις στο 10ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τον Άγιαξ, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής έφτιαξε το 2-0 που πέτυχε ο Μπρόμπεϊ στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους. Ο Άγιαξ είχε ουσιαστικά καθαρίσει το παιχνίδι, έκανε συντήρηση δυνάμεων στο δεύτερο ημίχρονο και έριξε φανερά τον ρυθμό, φτάνοντας σε μια ακόμη άνετη επικράτηση.