Κύπρος

«Κόλλησε» ο ΑΠΟΕΛ

Πάφος και ΑΠΟΕΛ ήρθαν ισόπαλοι 1-1, σε παιχνίδι που έγινε στο «Στέλιος Κυριακίδης».

Την πρώτη απώλεια βαθμών στα πλέι άουτ του κυπριακού πρωταθλήματος είχαν Πάφος και ΑΠΟΕΛ, που ήρθαν ισόπαλοι 1-1, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής. Οι γηπεδούχοι παρέμειναν στην 7η θέση με 36β., ενώ οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται μια θέση πιο κάτω με 34.

Χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις το πρώτο ημίχρονο, με εξαίρεση την τεράστια ευκαιρία του Μπεν Σαχάρ στο 17’ για τους φιλοξενούμενους. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν διαφορετική ιστορία, αφού οι δύο ομάδες μπήκαν με μεγαλύτερη διάθεση. Ο ΑΠΟΕΛ προηγήθηκε στο 51’ με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Ντε Βινσέντι και αφού χάθηκαν εκατέρωθεν ευκαιρίες, η Πάφος ισοφάρισε στο 84’ με τον Μπεριγκό, που διαμόρφωσε το τελικό 1-1.