Ιταλία

Πάλι καλά να λέει η Ουντινέζε!

Η Ουντινέζε επικράτησε 1-0 της Τζένοα, γλιτώνοντας χάρη στο VAR στην τελευταία φάση του αγώνα!

Γλίτωσε από το... έμφραγμα η Ουντινέζε!

Η ομάδα του Λούγκα Γκότι πήρε τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα, επικρατώντας με 1-0 της Τζένοα. Ωστόσο, της βγήκε η... ψυχή, αφού είδε τον Σκαμάτσα στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων να σκοράρει για την Τζένοα, αλλά το τέρμα του δεν μέτρησε μετά από εξέταση του VAR για οφσάιντ!

To γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε στο 34ο λεπτό ο ηγέτης της Ουντινέζε, Ροντρίγκο Ντε Πάουλ, με την Τζένοα να βλέπει τον Περέν να αποβάλεται στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων!