Παναθηναϊκός-ΑΕΚ: Όταν ο Κόλα με κεφαλιά χάρισε στις καθυστερήσεις τη νίκη στον Παναθηναϊκό! (video)

Θυμηθείτε την κεφαλιά του Κόλα στις καθυστερήσεις του αγώνα, με το οποίο ο Παναθηναϊκός επικράτησε 1-0 της ΑΕΚ στο αθηναϊκό ντέρμπι τη σεζόν 1999/00.

Μία από τις στιγμές που έχουν σημαδέψει τα αθηναϊκά ντέρμπι, σίγουρα είναι αυτή της σεζόν 1999/00, με τον Παναθηναϊκό να επικρατεί στις καθυστερήσεις του ματς 1-0 της ΑΕΚ, χάρη στην κεφαλιά του Μπλένταρ Κόλα.

Συγκεκριμένα, στο δεύτερο λεπτό του έξτρα χρόνου, ο Αλβανός μέσος έπιασε μια δυνατή κεφαλιά μετά από εξαιρετική εκτέλεση κόρνερ του Ασάνοβιτς, προλαβαίνοντας την κακή έξοδο του Ατματσίδη.