Ελλάδα

Ματσάρα στο Κορωπί και ισοπαλία με ανατροπή στο ντέρμπι «αιωνίων» στην Κ19!

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε νωρίς, ο Ολυμπιακός γύρισε υπέρ του την κατάσταση, για να έρθει η... γκολάρα του Δουβίκα στο 90’ και να σφραγίσει το 2-2 στο ντέρμπι του πρωταθλήματος Super League Κ19.

Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός ήρθαν ισόπαλοι 2-2, στο σημερινό ντέρμπι του πρωταθλήματος Super League Κ19, στο «Γεώργιος Καλαφάτης», που τα είχε… όλα.

Το «τριφύλλι» πήρε προβάδισμα στο ματς με τον Τιάγκο Ρομάνο να σκοράρει μόλις στο 16ο λεπτό, για να έρθει η απάντηση των «ερυθρόλευκων» και μάλιστα εις διπλούν…

Αρχικά με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπάκουλα στο 39’ και ακολούθως χάρη στην πολύ καλή ατομική ενέργεια του Πνευμονίδη και το πλασέ του Καρανάτσιου στο 55ο λεπτό.

Εν τέλει, ο Δουβίκας ήταν εκείνος που διαμόρφωσε το τελικό 2-2, με ένα πολύ όμορφο γκολ στο 90’, παρουσία μάλιστα και του Φατίχ Τερίμ!