Ελλάδα

Ο γυναίκες του ΠΑΟΚ έριξαν 14 γκολ στην Καστοριά!

Ούτε ένα, ούτε δύο αλλά 14 γκολ σκόραρε ο ΠΑΟΚ κόντρα στην Καστοριά, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Α' Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών!

Μπορεί τα τελευταία 20 χρόνια ο ΠΑΟΚ να είναι ο απόλυτος κυρίαρχος στο ελληνικό πρωτάθλημα γυναικών με 15 κατακτήσεις από το 2002 και μετά, όμως η σημερινή εντός έδρας νίκη των «ασπρόμαυρων» κόντρα στην Καστοριά, έγραψε ιστορία με 14-0!

Στο πρώτο ημίχρονο, ο «δικέφαλος του βορρά», διατηρώντας τον έλεγχο από το ξεκίνημα, άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό με γκολ της Πούλιου. Οι Πίτσιου και Μήτκου ακολούθησαν, με τον ΠΑΟΚ να είναι πλέον μπροστά με 3-0. Μην αφήνοντας περιθώρια στις αντίπαλες τους, οι Θεσσαλονικιές δε σταμάτησαν να σκοράρουν, κλείνοντας τελικά το ημίχρονο με 10-0 σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, τα κορίτσια του ΠΑΟΚ, διατήρησαν τον ίδιο ρυθμό, με τον προπονητή να έχει τη δυνατότητα να δώσει χρόνο συμμετοχής στις νεαρότερες αθλήτριες και το τελικό σκορ 14-0 να προκαλεί τεράστια αίσθηση.