Ιταλία

Ποδαρικό με το δεξί και τριάρα στη Σαμπντόρια η Γιούβε

Mε το δεξί στο νέο πρωτάθλημα μπήκε η Γιουβέντους, αφού επικράτησε 3-0 της Σαμπντόρια εντός έδρας στο εναρκτήριο παιχνίδι της για τη νέα σεζόν, στην προσπάθειά της για υπεράσπιση του τίτλου.

Με άνεση η Πρωταθλήτρια Ιταλίας έφτασε στη νίκη, κάνοντας επιτυχημένη πρεμιέρα στην Serie A για τη νέα αγωνιστική περίοδο, αφού επικράτησε 3-0 της Σαμπντόρια.

Ο 20χρονος Ντέγιαν Κολουσέφσκι, έκλεψε την παράσταση με το καταπληκτικό γκολ που σημείωσε μόλις στο 13ο λεπτό με τους Γενοβέζους με αριστερό πλασέ στην απέναντι γωνία.

Ο Μπονούτσι έκανε το 2-0 στο 78ο λεπτό μετά από φάση διαρκείας σε εκτέλεση κόρνερ και από απόκρουση σε σουτ του Κουαδράδο, ενώ στο 88ο λεπτό, ο Ρονάλντο πήρε την μπάλα αφού έφυγε στην κόντρα και με δεξί πλασέ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.