Πορτογαλία

Διακοπή, αποβολές και... μαλλιοτραβήγματα Κονσεϊσάο-Σέρτζιο και τελικά «διπλό» για την Πόρτο!

Η Πόρτο πέρασε από την έδρα της Πορτιμονένσε (1-2), σε ένα ματς, ωστόσο, που διακόπηκε προσωρινά, με τους προπονητές των δύο ομάδων, Σέρτζιο Κονσεϊσάο και Πάουλο Σέρζιο, να αποβάλλονται!

Επεισοδιακό ήταν το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα Πόρτιμονένσε-Πόρτο (1-2), με τον Σέρτζιο Κονσεϊσάο, αλλά και τον Πάουλο Σέρτζιο, να αποβάλλονται από τον διαιτητή με κόκκινη κάρτα!

Ο τεχνικός των «δράκων» πανηγύρισε προκλητικά στο 67ο λεπτό το γκολ της Πόρτο για το 2-1 (εκτέλεση φάουλ του Σέρζιο Ολιβέιρα, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στη συνέχεια στην πλάτη του Σαμουέλ), με αποτέλεσμα να ακολουθήσει μεγάλη ένταση με τον αντίπαλο προπονητή, ενώ λίγο έλειψε να πιαστούν στα χέρια!

Ο διαιτητής τους απέβαλε αμφότερους, η αψιμαχία, ωστόσο, συνεχίστηκε στη φυσούνα, με το ματς να διακόπτεται για οκτώ λεπτά.

Τελικά τα πνεύματα ηρέμησαν, οι δύο ομάδες συνέχισαν με τους βοηθούς και το παιχνίδι έληξε με σκορ 2-1 υπέρ της Πόρτο, που αύξησε προσωρινά την διαφορά της από την τρίτη Μπράγκα.