Πορτογαλία

Έριξε τεσσάρα και προχωράει η Πόρτο

Με καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο, η Πόρτο σάρωσε 4-0 στο «Ντραγκάο» τη Μονταλέγκρε της τρίτης κατηγορίας και προκρίθηκε στους «16» του πορτογαλικού Κυπέλλου.

Ακόμα σκοράρει κόντρα στη Μονταλέγκρε η Πόρτο. Οι «δράκοι» σάρωσαν 4-0 την ομάδα της τρίτης κατηγορίας στο «Ντραγκάο» για τους «32» του πορτογαλικού Κυπέλλου και πήραν το «εισιτήριο» για τους «16» της δεύτερης τη τάξει εγχώριας διοργάνωσης, περιμένοντας τον επόμενο αντίπαλό τους.

Οι παίκτες του Σέρτζιο Κονσεϊσάο έφτασαν στο 3-0 στην ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου με τα τέρματα των Λόαντερ στο 12’ και Εβάνιλσον στο 17’ και 43’, για να βάλει το «κερασάκι στην τούρτα» ο Φραν στο 61’.