Μουντιάλ 2022

Απίστευτο: Δεν μέτρησε κανονικό γκολ του Ρονάλντο στις καθυστερήσεις του ματς! (video)

Απίστευτο φινάλε στον αγώνα της Σερβίας απέναντι στην Πορτογαλία, με τον διαιτητή Μέκελι να μην μετράει κανονικό γκολ του Ρονάλντο στην τελευταία φάση του ματς.

Επεισοδιακό ήταν το φινάλε της αναμέτρησης ανάμεσα στη Σερβία και την Πορτογαλία, με αρνητικό πρωταγωνιστή τον διαιτητή της αναμέτρησης, Ντάνι Μέκελι.

Συγκεκριμένα, στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και με το σκορ στο 2-2, ο Κριστιάνο Ρονάλντο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, όμως ο Ολλανδός ρέφερι, αλλά και ο βοηθός του δεν είδαν πως η μπάλα πέρασε την γραμμή! Να θυμίσουμε πως δεν υπάρχει η χρήση του VAR στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Σε έξαλλη κατάσταση ο Ρονάλντο μετά και από το οφθαλμοφανές λάθος, έφυγε από το γήπεδο πριν το τελικό σφύριγμα της λήξης!