Oλλανδία

Πρόκριση με τα χίλια ζόρια και Μήτρογλου για την Αϊντχόφεν

Ο Μήτρογλου άνοιξε τον δρόμο στην Αϊντχόφεν, η Γκέλντερς της έβαλε δύσκολα και το έστειλε στην παράταση αλλά τελικά η ομάδα του Έρνεστ Φάμπερ πήρε την πρόκριση με 2-1.

Της βγήκε η... πίστη αλλά πήρε την πρόκριση!

Ο λόγος για την Αϊντχόφεν η οποία τα βρήκε σκούρα απέναντι στην άσημη Γκέλντερς και χρειάστηκε την παράταση για να επικρατήσει με 2-1 και να προκριθεί στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ολλανδίας.

Ο Μήτρογλου άνοιξε το σκορ για την Αϊντχόφεν, η οποία δυσκολευόταν πολύ στον συνθετικό χλοοτάπητα που είχε η έδρα της αντιπάλου της. Και την πάτησαν όταν οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 84ο λεπτό με τον Λαχμουτσί, με το ματς να πάει στην παράταση. Εκεί όπου η Αϊντχόφεν πήρε την πρόκριση χάρη στο γκολ του Ιχατάρεν στο 117'.