Γερμανία

Στους «4» του Κυπέλλου Γερμανίας η Βέρντερ Βρέμης

Η Βέρντερ Βρέμης επικράτησε 1-0 της Ρέγκενσμπουργκ, που αγωνίζεται στην Μπουντεσλίγκα 2, στον προημιτελικό του Κυπέλλου Γερμανίας και προκρίθηκε στην ημιτελική φάση.

Την πρόκριση στους «4» του Κυπέλλου Γερμανίας πήρε η Βέρντερ Βρέμης, που επικράτησε 1-0 της Ρέγκενσμπουργκ στον τελευταίο χρονικά προημιτελικό του θεσμού. Στον ημιτελικό θα αντιμετωπίσει τη Λειψία (30/4), ενώ το άλλο ζευγάρι ημιτελικών είναι το Ντόρτμουντ-Χόλσταϊν Κίελ.

Η ομάδα της Βρέμης είχε την υπεροχή καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα κόντρα στον σύλλογο της Μπουντεσλίγκα 2, ωστόσο στο πρώτο ημίχρονο δεν κατάφερε να βρει το γκολ.

Το γκολ της νίκης-πρόκρισης πέτυχε ο Οσάκο στο 52ο λεπτό διαμορφώνοντας το 1-0, το οποίο δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

H oμάδα της Βρέμης φτάνει για 23η φορά στην ιστορία της στα ημιτελικά του θεσμού και βρίσκεται πίσω μόνο από τη Μπάγερν Μονάχου που έχει 30 συμμετοχές σε αυτή τη φάση.

Ρέγκενσμπουργκ-Βέρντερ Βρέμης 0-1