Σκωτία

Σφιχταγκαλιάζει τον τίτλο η Ρέιντζερς

Ακόμα πιο κοντά στον τίτλο η Ρέιντζερς αφού επικράτησε με 4-1 της Νταντί Γιουνάιτεντ και απέχει ακόμα εννέα πόντους προκειμένου να στεφθεί και μαθηματικά, πρωταθλήτρια Σκωτίας.

Η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ προελαύνει προς τον τίτλο, αφού επικράτησε με 4-1 της Νταντί Γιουνάιτεντ και πλέον απέχει τρεις νίκες από την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Η ομάδα των «Διαμαρτυρόμενων» με ένα ξέσπασμα στο δεύτερο ημίωρο τους ματς έκανε περίπατο και σημείωσε στην 26η νίκη της, σε 30 παιχνίδια.

Ο Χάτζι στο 35ο λεπτό άνοιξε το σκορ, ενώ το 2-0 για την ομάδα του πρώην άσου της Λίβερπουλ, Στίβεν Τζέραρντ έκανε ο Κεντ στο 38’ Ο Αρίμπο λίγο μετά την έναρξη της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 48’ έκανε το 3-0 και στο 64’ ο Μορέλος σφράγισε την καταιγιστική μισή ώρα με ένα τέταρτο γκολ. Ο Μακνάλτι στο 86’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ με 4-1.