Γαλλία

«Ξέσπασε» και έκανε το 3Χ3 η Μονακό!

Με ένα «ξέσπασμα» στο δεύτερο ημίχρονο, η Μονακό επικράτησε 3-0 της Ρεμς, για την τρίτη σερί της νίκη στο πρωτάθλημα.

Μετά το πρώτο ημίχρονο που συνάντησε δυσκολίες, η Μονακό πάτησε το... γκάζι και επιβλήθηκε 3-0 της Ρεμς, φτάνοντας τις τρεις σερί νίκες στη Ligue 1!

Δύο λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους, ο Γκολόβιν «ξεκλείδωσε» την άμυνα των γηπεδούχων και άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Πριγκιπάτου.

Στη συνέχεια, τα πράγματα παρέμεναν... ρευστά, αλλά ο Μιναμίνο στο 87' έβαλε τις βάσεις για το τρίποντο, με τον Μπεν Γεντέρ ακριβώς με τη συμπλήρωση των 90 λεπτών να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Έτσι, η Μονακό ανέβηκε στους 11 βαθμούς, ενώ από την άλλη η Ρεμς παρέμεινε χαμηλά και μόλις στους 6β.