Γαλλία

Μαγικός Εμπαπέ, έβαλε τρία γκολ στη Ρεμς και ανέβασε στην κορυφή την Παρί Σεν Ζερμέν!

Με τον Κιλιάν Εμπαπέ να κάνει ό,τι θέλει στον αγωνιστικό χώρο και να πετυχαίνει χατ-τρικ, η Παρί Σεν Ζερμέν πέρασε εύκολα από την έδρα της Ρεμς (0-3) και ανέβηκε στην κορυφή της Ligue 1!

Όταν έχει τον Εμπαπέ σε αυτήν την κατάσταση, δεν φοβάται κανέναν η Παρί Σεν Ζερμέν!

Οι πρωταθλητές Γαλλίας έφυγαν εύκολα με το «διπλό» από την έδρα της Ρεμς, με τον Γάλλο αστέρα να πετυχαίνει χατ-τρικ και έφτασε στους 27 βαθμούς, ανεβαίνοντας για πρώτη φορά στη σεζόν, στην κορυφή της Ligue 1!

Ο 24χρονος επιθετικός άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης, υποδεχόμενος άψογα την μπάλα από τον Ντεμπελέ και με ένα όμορφο πλασέ, έκανε το 0-1! Στο 8', ο Ντάραμι έκανε το 1-1, αλλά το γκολ ακυρώθηκε μέσω VAR για οφσάιντ.

Στο 59ο λεπτό, ο Εμπαπέ βρήκε για δεύτερη φορά τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα, σκοράροντας από κοντά για το 0-2, έπειτα από ασίστ του Σολέρ. Στο 82', έφτασε και στο χατ-τρικ, εκμεταλλευόμενος την εξαιρετική ενέργεια και πάσα του Μπαρκολά, γράφοντας το τελικό 0-3, σφραγίζοντας τη «νίκη κορυφής» για τους Παριζιάνους.

Στους 20 βαθμούς και στην 4η θέση παρέμειναν οι γηπεδούχοι, οι οποίοι έχουν κάνει εξαιρετικό ξεκίνημα στις πρώτες 12 αγωνιστικές.