Πορτογαλία

«Λύτρωσε» ξανά την Πόρτο ο Μαρκάνο σε επική ανατροπή

Ο άνθρωπος της τελευταίας στιγμής, Ιβάν Μαρκάνο, με γκολ στο 95’ ολοκλήρωσε την επική ανατροπή της Πόρτο στη νίκη με 2-1 στην έδρα της Ρίο Αβε για την τρίτη αγωνιστική της Primeira Liga.

Έστω και με δύο γκολ στις καθυστερήσεις, η Πόρτο νίκησε 2-1 στην έδρα της Ρίο Αβε με επική ανατροπή για την τρίτη αγωνιστική της Primeira Liga και με «3 στα 3» παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας, έχοντας για παρέα τις Γκιμαράες και Σπόρτινγκ Λισαβόνας κι αφήνοντας τους γηπεδούχους μόλις στη μία νίκη και χαμηλά στη βαθμολογία.

Μετά από ένα «άγονο» πρώτο ημίχρονο, το πέναλτι του Κοστίνια στο 62΄πήγε να δημιουργήσει την έκπληξη, όμως οι «δράκοι» απάντησαν στις καθυστερήσεις, πρώτα με το πέναλτι του Γκαλένο στο 92’ για να έρθει ο Μαρκάνο στο 95’ να δώσει τη νίκη στους παίκτες του Σέρτζιο Κονσεϊσάο.