Ιταλία

Αυτοκτονία για Πάρμα, έβγαλε αντίδραση με τεσσάρα η Κροτόνε

Η Πάρμα άγγιξε τη νίκη μετά από 8 ματς, ωστόσο στα τελευταία λεπτά η Σασουόλο δεν της χαρίστηκε (1-1), ενώ η Κροτόνε επικράτησε με 4-1 της Μπενεβέντο.

Δεν σηκώνει κεφάλι η Πάρμα.

Η ομάδα του Ρομπέρτο Ντ’Αβέρσα συνέχισε το αρνητικό σερί της και πλέον βρίσκεται με 9 ματς χωρίς νίκη, αφού έχασε την ευκαιρία να πάρει τρίποντο στην έδρα της Σασουόλο, δεχόμενη το γκολ της ισοφάρισης στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού.

Στο 21ο λεπτό ο Καπούτο άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ωστόσο ύστερα από υπόδειξη του VAR, το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ. Λίγο πριν το ημίχρονο, στο 37’ ο Κούτσκα σκόραρε για την Πάρμα και έγραψε το 1-0. Η Πάρμα φαινόταν πως θα πάρει μια σπουδαία νίκη, ύστερα από αγώνες άκαρπη, όταν η Σασουόλο με πέναλτι του Τζούρισιτς στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων έφερε το ματς στα ίσα και διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Από την άλλη η Κροτόνε, δεν… λυπήθηκε καθόλου την Μπενεβέντο και επικράτησε με 4-1.

Μόλις στο 5ο λεπτό ο Γκλικ έκανε το λάθος και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, κάνοντας το 1-0. Στο 29’ ο Σίμι έκανε το 2-0, όπως και στο 54’ που σκόραρε το τρίτο γκολ, ενώ ρόλο έπαιξε και στο τέταρτο γκολ, καθώς ύστερα από δική του ασίστ ο Βούλιτς στο 65ο λεπτό έγραψε το 4-0. Ωστόσο, η Μπενεβέντο έβγαλε αντίδραση και στο 83 ο Φάλκε μείωσε σε 4-1.

Σασουόλο-Πάρμα: Το δοκάρι του Κυριακόπουλου (video)