Ιταλία

Σασουόλο θα πει, κάθε εβδομάδα... μυθική ανατροπή!

Τρελαίνει κόσμο η φοβερή και τρομερή Σασουόλο! Για δεύτερο σερί ματς, γύρισε από το εις βάρος της 3-1, αλλά αυτή τη φορά σε 3-3 παραμένοντας αήττητη στην Serie A.

Σασουόλο θα πει... μαχητική ψυχή!

Η ομαδάρα του Ρομπέρτο Ντι Τζέρμπι δεν παραδίνεται ακόμη και να βρεθεί με την πλάτη στον τοίχο σε κάθε ματς. Σήμερα, βρέθηκε να χάνει με 3-1 στο 80' και ενώ είχε ισοφαρίσει στο 71'', αλλά βρήκε δύο γκολ σε δύο λεπτά, έφτασε στο 3-3 και λίγο έλειψε να πάρει το τρίποντο! Τουλάχιστον, όμως, παρέμεινε αήττητη στο πρωτάθλημα με 3 νίκες και 2 ισοπαλίες, με την Τορίνο να παίρνει τον πρώτο της βαθμό.

Ο Βοϊβόντα... σέρβιρε στον Λίνετι το 0-1 στο 33ο λεπτό, με τον χαφ της Τορίνο να ξεχνιέται στην καρδιά της άμυνας της Σασουόλο και να πετυχαίνει ένα από τα πιο εύκολα τέρματα της καριέρας του. Το γκολ αυτό έστειλε την «γκρανάτα» με το προβάδισμα στο ημίχρονο, το οποίο διατηρούσαν και στην επανάληψη παρά την έντονη πίεση των γηπεδούχων. Τελικά, όμως... λύγισαν όταν ο Τζούριτσιτς στο 71ο λεπτό ισοφάρισε με απίθανο τακουνάκι σε 1-1. Το γκολ αυτό έδωσε τρελό ρυθμό και άγρια ομορφιά στον αγώνα, με την Σασουόλο να βγαίνει όλη μπροστά για την ανατροπή και να την «πατάει». Δύο γκολ στην κόντρα για την Τορίνο, με τον Μπελότι στο 77' να δίνει εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του και τον Λούκιτς δύο λεπτά μετά να γράφει το 3-1!

Το ματς έδειχνε κάπου εκεί να τελειώνει, με τους φιλοξενούμενους να δείχνουν πως θα πάρουν το πρώτο τους τρίποντο στο πρωτάθλημα. Ωστόσο, υπολόγιζαν χωρίς την ομαδάρα του Ντι Τζέρμπι που δεν παραδίνεται! Ο Κίρικες στο 84' με απίθανο ξερό σουτ άφησε... άγαλμα τον Σιρίγκου για το 3-2 και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Μπεράρντι σέρβιρε το 3-3 στον Καπούτο! Το ματς πήρε «φωτιά» και η Σασουόλο συνέχιζε την πίεση και το επιθετικό της πρόσωπο, με τον Καπούτο να βρίσκεται... φάτσα με την ανατροπή αλλά το πλασέ του από το ύψος του πέναλτι σταμάτησε στον Μπρέμερ , στην τελευταία μεγάλη φάση του αγώνα στο 90ο λεπτό.